INFORMACJE

  • Laco - Centrum TV - SAT

    Laco - Centrum TV - SAT
    Godziny otwarcia:
    Poniedziałek-Piątek
    9:00 16:00
Przewody antenowe TV i SAT Jest 27 produktów.

Przewody antenowe, kable koncentryczne

Kable koncentryczne to przewody o budowie współosiowej. Składają się z miedzianej lub miedziowanej żyły głównej, otoczonej izolacją dielektryczną. Izolacja kabla koncentrycznego wykonano z polietylenu spienianego fizycznie azotem, a także z ekranu z foli aluminiowej i oplotu miedzianego bądź aluminiowego. Ostatnią warstwę, wyróżniającą przewody antenowe TV stanowi solidna osłona z termoplastycznych tworzyw sztucznych. Jest odporna na wilgoć, promieniowanie UV oraz uszkodzenia mechaniczne. Dzięki niej przewody antenowe TV mogą być wykorzystywane na zewnątrz budynków. Sprawdzają się przy zakładaniu instalacji antenowej telewizji naziemnej DVB-T/T2, telewizji satelitarnej lub w połączeniach audiowizualnych. Ponadto dostępny kabel antenowy do satelity nadaje się także do tworzenia telewizji przemysłowej CCTV. Zachęcamy do zapoznania się z resztą naszego asortymentu.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 27 elementów

Jaki przewód antenowy wybrać do instalacji telewizyjnej?

Przed zakupem jakiegokolwiek przewodu warto zastanowić się nad tym, jaką ma się instalacje – satelitarną czy telewizję naziemną. Jeżeli interesuje Cię tylko montaż naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T, to przewód miedziany lub miedziowany o żyle wewnętrznej 0,6 mm powinien się sprawdzić. Niemniej jednak odległość odbiornika od anteny powinna być niewielka, a sygnał wystarczający.

Przewód antenowy do dwóch odbiorników

Warto wiedzieć, że im niższe tłumienie przewodu koncentrycznego, tym lepiej. Przy większej liczbie odbiorników, słabszym sygnale antenowym lub większej odległości od anteny należy rozważyć już przewód TV SAT z żyłą miedzianą o nieco grubszym przekroju. Analogicznie sprawa wygląda przy instalacji satelitarnej, czy połączeniu obu telewizji. W tym wypadku najlepiej wybrać kabel antenowy do satelity o bardzo dobrych parametrach, czyli z żyłą miedzianą, ale także i z miedzianym oplotem, gdyż sygnał satelitarny jest bardziej „wymagający". Jeżeli masz wątpliwości co do wyboru przewodu antenowego do swojej instalacji telewizyjnej, zapraszamy do kontaktu. Dzięki doświadczeniu oraz wiedzy wiemy, który model sprawdzi się najlepiej w poszczególnym przypadku. Pomożemy Ci dobrać idealny kabel antenowy do satelity. Zachęcamy do zapoznania się z całym naszym asortymentem.

Pokazuje 1 - 12 z 27 elementów

Śledź nas na Facebooku