INFORMACJE

  • Laco - Centrum TV - SAT

    Laco - Centrum TV - SAT
    Godziny otwarcia:
    Poniedziałek-Piątek
    9:00 16:00
Zewnętrzne masztowe Jest 1 produkt.

Wzmacniacz masztowy -

wzmacniacze masztowe służą do wzmocnienia sygnału antenowego z anteny lub zestawu anten telewizyjnych celem rozprowadzenia sygnału do kilku odbiorników w instalacjach indywidualnych lub niewielkich instalacjach zbiorczych na kilkanaście odbiorników.

Zaletą zastosowania takiego wzmacniacza jest wzmocnienie "czystego" sygnału z anteny poprzez umieszczenie go na maszcie w niewielkiej odległości od anteny.
Dzięki temu nie wzmacnia on zakłóceń i szmerów np. z kabla antenowego użytego w dalszej części instalacji antenowej.

Wzmacniacze te występują w rożnych wersjach. Mogą to być wzmacniacze szerokopasmowe jednowejściowe - wzmacniające całe pasmo nadawania tj. w częstotliwości 8 - 862 MHz
lub wzmacniacze wielowejściowe z podzielonym pasmem częstotliwości tj. FM ( 88 - 108 MHz ) , VHF ( 174 - 230 MHz ) i UHF ( 470 - 862 MHz ).
Ponadto tego typu wzmacniacze mogą posiadać jedno lub kilka wyjść do podłączenia się do jednego lub kilku gniazd albo odbiorników RTV.

Zasilanie takiego wzmacniacza możliwe jest poprzez podłączenie odpowiedniego zasilacza z separatorem do przewodu antenowego łączącego odbiornik antenowy z wyjściem wzmacniacza.  

Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji

Śledź nas na Facebooku